Okultyzm, Parapsychologia, Obrona przed magią, Psychopatologia,


Idź do treści

Obrona cwiczenia czakry

Obrona przed czarną magią

Ćwiczenia wyrównujące energię w ciele:

Usiądź z zamkniętymi oczami i wyprostowanym kręgosłupem. Złóż dłonie jak do modlitwy i unieś je naprzeciw czakry serca. To ułożenie twoich dłoni rozpocznie wyrównywanie wewnętrznej energii. Zamknij oczy i skoncentruj się na czakrze serca. (w medytacji): Śpiewaj mantrę „hum" lub „om", ewentualnie „Hare Kryszna". Ćwicz najmniej 3 minuty. By doświadczyć w pełni skutków tego ćwiczenia, które stymuluje centrum serca i gardła, należy je wykonywać 30 dni. Wzmocnić działanie ćwiczenia, możesz powiesić swój kryształowy talizman na piersi.

Ćwiczenie odblokowujące czakrę podstawy i brzucha:
Usiądź, lub połóż się wygodnie. Wejdź w medytację. Zacznij od afirmowania, że zawsze i wszędzie jesteś niewinny i bezpieczny. Wyobraź sobie, że twoja czakra podstawy świeci intensywnym czerwonym, czystym światłem. Poczuj jak wypełnia cię dając poczucie mocy i ugruntowania. Wyobraź sobie, że oddychasz przez tę czakrę rozprowadzając najpierw po całym brzuchu, a potem po całym ciele tę wzmacniającą i uzdrawiającą energię (ta część ćwiczenia nadaje się do samouzdrawiania w przypadku chorób z gorączką). Następnie wyobraź sobie, że w twoim brzuchu świeci intensywne pomarańczowe światło. Pozwól mu promieniować na wszystkie organy wewnętrzne i rozejść się po całym ciele. Poczuj moc tego światła. Zdaj sobie sprawę z faktu, że ta moc jest w tobie. Ćwiczenie nadaje się szczególnie do usuwania zmęczenia, a przede wszystkim stanów lękowych.

Ćwiczenie stymulujące czakrę serca:
(w medytacji): Wdycham i wydycham głęboko ze swego serca. Śpiewam mantrę Aroha (co znaczy miłość) lub wymawiam słowa: „RA-MA:. Ten dźwięk płynie z centrum mego serca, (przed którym trzymam dłonie złożone jak do modlitwy). Teraz widzę i doświadczam, jak dźwięk krąży ponad moją głowa i powraca do piersi. Swoją wolą kieruje dźwiękiem w różne strony. Kiedy to robię, mam świadomość, jak moja czakra wibruje tą mantrą. (co najmniej 3 minuty). Możesz wspomóc ćwiczenie przez użycie twojego talizmanu lub kryształu, otoczyć się kryształami, włożyć kryształ w swoje dłonie, czy tez powiesić naszyjnik (talizman) z kryształem na piersi. Użyj kamienia zielonego albo różowego koloru.

Ćwiczenie stymulujące czakrę gardła
(w medytacji): koncentruje się na centrum gardła, oddycham wolnym, głębokim oddechem, aby ten oddech wpływał i wypływał z czakry gardła. (ok. 11 minut).
I jeszcze drugie ćwiczenie, które możesz połączyć w pierwszym lub wykonywać je oddzielnie.
(w medytacji): Koncentruje się na „trzecim oku" i zaczynam wdychać i wydychać przez to centrum. Możesz również śpiewań mantrę OM lub wymawiać dźwięk „EEE".
Możesz otworzyć kanał przepływu energii i informacji między „trzecim okiem", a centrum serca:
(w medytacji): Wdycham przez czakrę serca, a wydycham przez „trzecie oko". Ćwicz tak przez trzy minuty . Następnie wdychaj przez „trzecie oko", a wydychaj przez centrum serca (3 minuty).
By wzmocnić działanie ćwiczenia, możesz użyć oczyszczonych kryształów kwarcu, lapis lazuli czy turkusu kładzionych na trzecie oko.


Ćwiczenie stymulujące czakrę korony:

Zamknij oczy i zacznij oddychać przez nos głębokim i długim oddechem.
(w medytacji): koncentruje się na czubku głowy. Pozwalam wibrować tej czakrze poprzez mój oddech. Wizualizuje świecące, złote światło. Otulam się tym światłem na zewnątrz i wypełniam się nim wewnątrz. Widzę, że to złote światło rozciąga się ponad głową i wokół niej w nieskończoność. (3 minuty). W trakcie wizualizacji możesz śpiewać mantrę „OM".
Po skończeniu każdego ćwiczenia stymulującego czakry posiedź jeszcze chwile i wykonaj uziemienie. Powinieneś pozostawać w stanie wewnętrznej harmonii. Kiedy zbyt wiele energii kieruje się do jakiejś czakry, może to spowodować wybicie z równowagi. Nie powinno się utrzymywać stanu wysokiej energii bez odprężenia. Można przez to nawet wywołać chorobę. Wykonując opisane tu ćwiczenia dokonujesz systematycznej poprawy stanu zdrowia, samopoczucia, a we wszystkich czakrach uwalniasz energię. Te ćwiczenia pomogą ci przełamać blokady znajdujące się w twojej psychice, a co za tym idzie, uwalniać się od stresów. Jeśli chcesz wzmocnić efektywność ćwiczeń, możesz używać kolorowych szlachetnych kamieni., które umieszcza się pod opaską na właściwych im czakramach. Muszę one odpowiadać barwom czakr, na które mają wpływać.

Ciało eteryczne [od eter - stan pomiędzy energią i materią] zbudowane jest z maleńkich linii energii, jak iskrząca się pajęczyna promieni światła. Ma ono tę samą strukturę co ciało fizyczne, włącznie z wszystkimi częściami anatomicznymi i organami.

Składa się z określonej struktury kanałów do przepływu energii według której ukształtowana jest fizyczna materia tkanek ciała. Tkanki fizyczne istnieją jako takie tylko dlatego, że wspiera je ciało eteryczne, oznacza to, że pole jest sprawcą, a nie rezultatem ciała fizycznego.

Osoby widzące pola auryczne, opisują że roślina najpierw wytwarza matrycę pola energetycznego w kształcie liścia, a dopiero potem liść rosnąc wypełnia istniejącą już formę. Pajęczynowata struktura ciała eterycznego jest w ciągłym ruchu. Iskry błękitnawobiałego światła biegną wzdłuż kanałów energetycznych poprzez ciało fizyczne.
Ciało eteryczne sięga od jednego do pięciu centymetrów poza ciało fizyczne i pulsuje z częstotliwością 15 - 20 cyklów na minutę.
Barwa ciała eterycznego waha się od jasno niebieskiej do szarej. Barwę jasnoniebieską łączy się z subtelniejszą formą niż szarość. Oznacza to, że osoby wrażliwe, o wrażliwym ciele, będą miały pierwszą warstwę w kolorze niebieskawym, podczas gdy w przypadku człowieka mocniej zbudowanego, ciało eteryczne będzie raczej szare.
Im zdrowsze jest ciało fizyczne człowieka, tym silniejsza i bardziej skuteczna jest jego warstwa eteryczna. Najważniejszym zadaniem tego pola jest chronienie go przed niekorzystną energią, np. przed wirusami i bakteriami. Jeśli ciało eteryczne jest silne, potrafi z łatwością przeciwstawić się bakteriom i wirusom, które nie mogą przeniknąć do ciała fizycznego lub są z niego natychmiast usuwane.
Jeśli twój pierwszy poziom jest silny, będziesz miał bardzo mocne i zdrowe ciało fizyczne, będziesz w pełni odbierał wszystkie związane z nim przyjemne doznania. Chodzi tu o przyjemność odczuwania własnego ciała, poczucie witalności, fizycznej aktywności, fizycznego kontaktu, seksu i snu. Tutaj przynależą także przyjemności smakowania, wąchania, słuchania i widzenia. Z powodu doznawanej przyjemności będziesz zapewne używał wszystkich funkcji swojego pierwszego poziomu, tym samym ładując go i utrzymując w zdrowiu. Używając danego poziomu sprawia, że jest on uzupełniany energią.
Z drugiej strony, jeśli nie troszczysz się o swoje ciało, twoje ciało eteryczne osłabnie, a linie energii będą poprzerywane, splątane albo niedoładowane.
Jeśli ciało eteryczne jest słabe, będziesz doświadczał słabości ciała fizycznego i będą ci obce wszystkie związane z nim przyjemności. Twoje ciało z braku działania, pozostanie niedoładowane. Najprawdopodobnie będziesz połączony z częścią swoich linii energii, ale nie ze wszystkimi. Możesz na przykład znienawidzić wszystkie ćwiczenia fizyczne. Możesz uwielbiać jedzenie, ale nie dotyk.
Wszystkie czakry ciała eterycznego mają barwę taką jak ono. Wyglądają jak wiry zbudowane z siatki światła, identycznie jak reszta ciała eterycznego. Gdyby ktoś miał wyizolować ciało eteryczne, przypominałoby ono mężczyznę albo kobietę, zbudowanych z niebieskawych, iskrzących się linii światła.

Jak można zauważyć pole eteryczne?
Najprościej obserwować w przyciemnionym świetle czyjeś ramię na tle białego, czarnego albo ciemnogranatowego tła. Pole eteryczne pulsuje. Pulsacja wznosi się, na przykład, w okolicy obojczyka, a potem spływa w dół po ramieniu jak fala.

W ciałach energetycznych oraz czakramach manifestują się nasze myśli wrażenia, wspomnienia. Tak jak rany pozostawiają blizny na ciele fizycznym, tak samo przebyte schorzenia czy negatywne emocje niszczą strukturę energetyczną. Pozostawiają w niej nisze i dziury, przez które do organizmu mogą wniknąć szkodliwe substancje, wirusy. Do dziur w aurze mogą podczepić się też obce byty energetyczne. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do powstawanie blokad energetycznych, a następnie zaburzeń i schorzeń na poziomie ciała fizycznego. Zniekształcają także nasz odbiór rzeczywistości, zmieniają emocje, prowadzą do nadmiernych stresów, nieuzasadnionego żalu, uagresywniają, wywołują depresje. Dlatego jednym z filarów, koniecznych dla doskonalenia się na każdej ścieżce duchowej jest dbałość o higienę struktury energetycznej. Można ją czyścić podobnie jak myje się ciało fizyczne. Im czystsza jest twoja energia, tym więcej światła może w nią wniknąć. Na planie fizycznym czyste czakramy i aura manifestują się w postaci dobrej kondycji psychofizycznej, urody, pozytywnego myślenia czy też umiejętności realizacji swoich marzeń. Im więcej masz w sobie światła tym lepszych i bardziej życzliwych ludzi do siebie przyciągasz. Posiadając czystą aurę i rozwinięte jak kwiaty czakramy, potrafisz też tworzyć dużo bardziej owocne i silne związki miłosne.

Kolejnym ciałem po ciele eterycznym jest ciało
emocjonalne i jest związane z uczuciami. Bez niego nie bylibyśmy zdolni do odczuwania emocji. Zawarte są w nim wszystkie wzorce emocjonalne tworzące naszą osobowość.

Kształtem mniej więcej przypomina ciało fizyczne. Jego struktura jest bardziej płynna niż w przypadku ciała eterycznego i nie odpowiada strukturze ciała fizycznego. Ciało emocjonalne przypomina raczej zabarwione obłoki delikatnej substancji znajdujące się w ciągłym, płynnym ruchu.
Ciało emocjonalne sięga od dwóch do siedmiu centymetrów poza ciało fizyczne.
Jej barwy mogą być jasne i przejrzyste albo ciemne i mętne, w zależności od jakości wytwarzających je uczuć i energii.
Czyste i wysoko naenergetyzowane uczucia - takie jak miłość, podniecenie, radość albo gniew - są jasne i przejrzyste; uczucia pomieszane są ciemne i mętne.
Ciało emocjonalne zawiera w sobie wszystkie barwy tęczy. Każdy czakram wygląda jak wir innego koloru.
Na ogół, ciało emocjonalne przypomina kolorowe kleksy poruszające się wewnątrz matrycy ciała eterycznego i również nieco poza nim. Im bardziej będziemy świadomi naszych negatywnych wzorców emocjonalnych i próbowali sie od nich wyzwolić, tym doskonalsza i przezroczystsza stanie się nasza warstwa emocjonalna.
Dzięki uwalnianiu się od utartych wzorców emocjonalnych drugie ciało energetyczne stanie się doskonalsze i zacznie wibrować pozytywną energią.
Jeśli pozwolisz swobodnie przepływać wszystkim uczuciom tego poziomu, bez względu na to czy są pozytywne czy negatywne, twoja aura będzie zrównoważona. Negatywne uczucia i negatywne energie związane z nimi zostaną uwolnione i przekształcone. Jeśli jednak zablokujesz swoje emocje o sobie samym, zatrzymasz przepływ związanej z nim energii. Ciało emocjonalne ulegnie stagnacji, a w efekcie utworzą się niedoładowane, ciemne, brudne obłoki o różnych barwach, odpowiadające tłumionym emocjom.
Jeśli to ciało jest silne i naładowane, to jesteś zadowolony ze swojego emocjonalnego stosunku do siebie. Masz różnorodne odczucia w tej kwestii, ale nie są one negatywne. To znaczy, że lubisz i kochasz siebie.
Jeśli ciało eteryczne i emocjonalne są naładowane, to będziesz kochał siebie, doświadczając jednocześnie wszystkich fizycznych przyjemności związanych z ciałem.
Jeśli ciało emocjonalne jest niedoładowane i słabe, to albo nie będziesz miał zbyt wielu odczuć na temat siebie samego, albo nie będziesz ich świadom. Natomiast jeśli to ciało jest mocne, ale energia jest ciemna i znieruchomiona, to możesz nawet nienawidzić siebie. Tłumisz te negatywne odczucia i popadasz w depresję.
 
Ciało mentalne jest trzecim ciałem aurycznym.
Sięga dalej niż ciało emocjonalne i zbudowane jest z jeszcze delikatniejszej substancji, która ma związek z myślami i procesami mentalnymi. Wygląda zazwyczaj jak jasnożółte światło promieniujące wokół głowy i ramion i rozciągające się całego ciała. Powiększa się i rozjaśnia, kiedy jego właściciel koncentruje się na myśleniu.
Ciało mentalne sięga od siedmiu do dwudziestu centymetrów poza ciało.
Ciało to jest również ciałem strukturalnym. Zawiera w sobie strukturę naszych myśli. Jest zazwyczaj żółte. Na tym poziomie aktywne są świadomość i podświadomość, dlatego w jego zasięgu znajdują się formy myślowe (myślokształty).
Przypominają kleksy różniące się co do jasności i kształtu. Na te formy myślowe nakładają się dodatkowe kolory, najczęściej emanujące z poziomu emocjonalnego. Kolor reprezentuje emocję, która związana jest z myślokształem. Im jaśniejsza i lepiej uformowana idea, tym jaśniejszy i lepiej uformowany jest związany z tą ideą myślokształt.
Kiedy koncentrujemy się na konkretnych myślach , odpowiadające im formy powiększają się.
Codziennie myśli stają się bardzo potężnymi, "dobrze ukształtowanymi" siłami, które zaczynają wpływać na nasze życie.
Jeśli twoje ciało mentalne jest naładowane i mocne, będziesz miał jasny umysł, który będzie ci dobrze służył. Będziesz prowadził aktywne życie umysłowe i lubił się uczyć.
Jeśli natomiast poziom ten jest słaby i niedoładowany, twój umysł będzie cię zawodził. Nie będziesz zapewne zbytnio zainteresowany poszukiwaniami naukowymi i innymi kwestiami natury intelektualnej.
Kiedy nasze emocje są negatywne, pulsacje pola stają się wolniejsze, linie zmieniają barwę na ciemniejszą, a ich kształty ulegają deformacji. Te "negatywne formy myślowe" powiązane są z naszymi nawykowymi, negatywnymi procesami myślowymi. Trudno je zmienić, ponieważ osobie zainteresowanej wydają się spójne i logiczne.

Jeśli ciało eteryczne i emocjonalne są słabe, a ciało mentalne silne i naładowane, to będziesz raczej typem intelektualnym niż człowiekiem realizującym się poprzez emocje i ciało. Twoimi narzędziami będą rozsądek i inteligencja, a nie uczucia i wrażenia. To automatycznie ograniczy pole twojego doświadczenia.
Ciało astralne jest niejednorodne i zbudowane z obłoków o barwach piękniejszych niż ciało emocjonalne. Posiada za zwyczaj stały zestaw barw, myli się je jednak z różowym światłem miłości.
Ciało to sięga od piętnastu do trzydziestu centymetrów poza ciało fizyczne. Czakramy należą do tej samej oktawy kolorów co ciało emocjonalne, każdy jednak jest przepełniony różowym światłem miłości. Czakram serca osoby kochającej jest pełen tego różowego światła na poziomie astralnym.
Kiedy ludzie zakochują sie w sobie, pomiędzy ich sercami widać przepiękne łuki różowego światła miłości. Kiedy ludzie tworzą ze sobą związki, między ich czakrami pojawiają się łączące ich więzy. Więzy te istnieją na wielu poziomach pola aurycznego, nie tylko na poziomie astralnym. Są tym mocniejsze i gęściejsze, im dłuższy i głębszy jest związek.
Kiedy związek dobiega końca, zostają zerwane, powodując często wiele bólu.

Na poziomie astralnym między ludźmi zachodzi do bardzo intensywna wymiana myśli.
Jeśli ciało astralne zawiera niedoładowaną energię, to będzie ona postrzegana jako ciemny, gęsty, lepki płyn. Nazywa się go śluzem aurycznym. Przypomina śluz który pojawia się w ciele w wyniku przeziębienia. Śluz auryczny zawiera bardzo szkodliwy wpływ na ciało fizyczne - wywołuje ból, dyskomfort, poczucie ciężkości, wyczerpanie i wreszcie chorobę.
Ten poziom zawiera całą radość i miłość, a także walkę i ból, tkwiące w każdym związku. Jeśli masz silną sferę astralną, wówczas twoje relacje z innymi będą zdrowe, i oparte na silnej, autentycznej więzi. Przyjaciele i rodzina będą odgrywali istotną rolę w twoim życiu. Będziesz lubił towarzystwo innych ludzi i chętnie dla nich pracował. Miłość będzie dla ciebie wartością nadrzędną.
Jeśli natomiast to pole jest niedoenergetyzowane i słabe, więź z innymi ludźmi będzie dla ciebie mniej istotna. Możesz być samotnikiem. Możesz nie mieć zbyt wielu intymnych związków. Jeśli jednak takie istnieją w twoim życiu, mogą ci sprawić kłopoty i wywołać poczucie, że nie są warte ceny, którą trzeba za nie zapłacić. Możesz mieć wrażenie, że ludzie cię przytłaczają, ponieważ ich ciało astralne będzie silniejsze niż twoje.
Kiedy przychodzimy na świat, jesteśmy połączeni z naszymi rodzicami za pomocą sznurów aurycznych, podobnych do pępowiny. Sznury te rozwijają się podczas kolejnych faz rozwoju dziecka. Odwzorowują nasze związki z obojgiem rodziców. Każde z nich jest modelem naszych przyszłych związków z kobietami i mężczyznami. Kolejny związek powoduje rozwinięcie nowych sznurów.

Trzy pierwsze poziomy aury reprezentują fizyczne, emocjonalne i mentalne doświadczenie świata w ciele fizycznym. Czwarty poziom jest pomostem łączącym świat fizyczny z duchowym. Trzy poziomy wyższe reprezenrują nasze fizyczne, emocjonalne i mentalne doświadczenie świata duchowego.Są jednocześnie modelem dla trzech poziomów niższych.

Piąte ciało energetyczne - ciało duchowe
- ma związek z wyższą wolą, połączoną z wolą boską.
Piąta czakra łączy się z potęgą słowa, przemawiania, słuchania i brania odpowiedzialności za swoje czyny.
Eteryczna warstwa pola energetycznego wywodzi swoją strukturę z ciała duchowego. Jest to idealna forma, którą może przybrać warstwa eteryczna. Sięga ona od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu centymetrów poza ciało.
W trakcie choroby, kiedy warstwa eteryczna ulega zniekształceniu, praca warstwy duchowej pomaga jej odzyskać pierwotny kształt. To właśnie na tym poziomie dźwięk tworzy materię. To na tym poziomie uzdrawianie dźwiękiem jest najskuteczniejsze.
Warstwa ta ukazuje się jako bezbarwne albo przezroczyste linie kanałów na kobaltowoniebieskim tle.
Poziom duchowy jest wzorcem dla ciała eterycznego, tworzącego z kolei strukturę siatkową (uporządkowane pola energii) w oparciu o którą powstaje ciało fizyczne.
W tej warstwie zawiera się cała struktura pola, włącznie z czakramami, organami eterycznymi oraz fizycznymi częściami ciała. Struktury te zdają się powstawać z przezroczystych linii na ciemnoniebieskim tle, które jest stałe.
Ciało duchowe jest odwzorowaniem dla ciała eterycznego. Każdej błękitnej linii światła poziomu pierwszego, odpowiada pusta przegródka albo bruzda na poziomie piątym.
Jeśli to ciało jest silne, to należysz do ludzi, którzy są zdolni, by utrzymać porządek w swoim życiu. W twoim domu panuje porządek, jesteś punktualny, świetnie wykonujesz swoją pracę, bez względu na stopień trudności. Twoja wola funkcjonuje bez zarzutu. Jest połączona ze świętą wolą, choć być może nigdy nie słyszałeś, że coś takiego istnieje. Rozumiesz, że porządek jest zasadą uniwersalną.
Jeśli jednak nie jesteś dostrojony do świętej woli, model twojego pola na piątym poziomie będzie zniekształcony. Nie będziesz znał ani swego miejsca w uniwersum, ani swojego celu. Sama idea celowości możę ci się wydawać pozbawiona sensu. Będziesz uważał, że ktoś chce ci coś narzucić i określić twoje miejsce za ciebie, wbrew twojej woli.
Jeśli ciało duchowe jest osłabione, zapewne nie utrzymujesz porządku w swoim życiu. Nie jesteś zainteresowany tym, by wszystko było czyste i schludne. Nawet gdybyś chciał, byłoby to trudne do osiągnięcia. Porządek może wydawać ci się okropnym ograniczeniem twojej wolności. Masz trudności ze zrozumieniem skomplikowanych systemów rządzących rzeczywistością lub jej ogólnej struktury.
Kontemplacja tego poziomu i medytowanie nad wielkim ewolucyjnym planem pomogą ci znaleźć cel życia i ułatwiają rozwój.

Czakra ogonowa
Znajduje się u podstawy kręgosłupa pomiędzy odbytem a genitaliami.
Otwiera się w kierunku ziemi.
Promieniuje ona kolorem czerwonym.
Czakra ta odpowiada za ilość fizycznej energii i woli życia. Kiedy siła życiowa funkcjonuje prawidłowo dzięki temu ośrodkowi, człowiek posiada potężną wolę życia w świecie fizycznym.
Kość ogonowa działa na poziomie eterycznym jak pompa energetyczna, pomaga energii wspinać się w górę po kręgosłupie, wzdłuż kanału centralnego.
To doświadczenie fizycznej mocy, połączone z wolą życia, daje człowiekowi odczucie siły i witalności.
Kiedy czakra jest zablokowana albo zamknięta, większa część fizycznej witalności, siły życiowej pozostaje zablokowana, a człowiek nie zaznacza zbyt wyraźnie swojej obecności w świecie fizycznym. Ma mało energii, unika aktywności fizycznej, brakuje mu sił.

Zdrowie:
Czakra ta odpowiedzialna jest za prawidłowe działanie:
- nadnercza (adrenalina i noradrenalina)
- układ kostny
- paznokcie
- odbytnica
- jelito grube
- prostata
- nogi
- krew
- budowa komórek

Działanie harmonijne:
Witalność i siła życiowa, kochanie życia, ufność, odczuwanie radości istnienia, związek z naturą, poczucie bezpieczeństwa, dostatek i obfitość, poczucie stabilności, odczuwanie wdzięczności, akceptacja własnego ciała, bycie osobą praktyczną.

Działanie nieharmonijne:

Materializm, hedonizm, lęki finansowe, zaborczość, nieumiejętność dawania i brania, potrzeba natychmiastowego zaspokajania pragnień, agresja, przemoc, dominacja, ekstremalne namiętności i emocje nad którymi nie można zapanować, pedanteria, perfekcjonizm, poczucie dyskomfortu.

Niedoczynność (lub zamknięty czakram):
Mała odporność fizyczna i psychiczna, chorowitość, lęki i niepewności, brak siły przebicia, odbieranie życia jako koszmaru i piekła, "uciekanie" przed światem, bierność, apatia, niechęć do życia, złość na własne ciało.

Objawy chorobowe dysharmonii:
Obstrukcja, choroby odbytu i jelita grubego, nadwaga, chorobliwa chudość, choroby układu kostnego, choroby prostaty,
choroby krwi.
Kamienie szlachetne wzmacniające czakrę:
Granat - aktywizuje, dodaje witalności, dynamizmu, wzmaga seksualność, motywuje do działania, niesie ulgę po stracie.
Karneol - przynosi ulgę, dodaje elastyczności
Bursztyn - przyciąga sukces w sferze materialnej
Cytryn - dodaje odwagi, zwiększa samoświadomość
Chryzopraz - regeneruje, dodaje żywotności
Kwarc różowy - wysubtelnia energie, dodaje duchowości
Chalcedon - ułatwia mówienie o swoich lękach i potrzebach
Akwamaryn - uwalnia, daje otwartość, zapewnia duchową opiekę
Lapis lazuli - zwiększa zaufanie we własne siły
Ametyst - pomaga likwidować karmiczne uwikłania, kieruje ku wyższym celom
Kryształ górski - wprowadza porządek w codziennym życiu
Obsydian - uziemia
 

Czakra krzyżowa [Svadhisthana]
Czakra ta znajduje się w dole brzucha nad kością łonową.
Promieniuje kolorem pomarańczowym.

W dwóch punktach, gdzie ośrodek przedni i tylny stykają się ze sobą, w sercu czakramu, w kręgosłupie, siła życiowa okazuje swój drugi co do intensywności popęd i cel - pożądanie seksualnego zjednoczenia. Ta potężna siła pokonuje narzucane sobie przez ludzi ograniczenia i przyciąga ich do siebie.

Tak więc seksualność człowieka, wiąże się z jego siłą życiową.
(Tak samo jest oczywiście z innymi czakramami: zablokowanie któregoś z nich, blokuje również siłę życiową na danym obszarze).

Zablokowanie czakramu krzyżowego może spowodować niemożność osiągnięcia orgazmu u kobiety, która nie potrafi otworzyć się i odebrać seksualnego podarunku od swojego partnera.
Pod wpływem łagodnej, cierpliwej troski i akceptacji ze strony partnera, kobieta taka może po woli, stopniowo otworzyć swój czakram na przyjmowanie i dawanie zadowolenia.

Jeśli chodzi o mężczyznę, to u niego blokada w tym czakramie wyraża się poprzez przedwczesny wytrysk albo niemożność osiągnięcia erekcji. Mężczyzna na jakimś poziomie boi się oddać całą swoją siłę seksualną, więc ją wstrzymuje. Przepływ energii jest u niego często zakłócony, energia zapycha się albo kieruje w tył uciekając przez czakram krzyżowy.

Zdrowie
- jajniki i jądra (cykle u kobiet),
- miednica,
- narządy płciowe,
- pęcherz,
- płyny ustrojowe: krew, limfa, sperma, soki trawienne

Działanie harmonijne:
Udany satysfakcjonujący seks, duże libido, otwartość na innych, bezkonfliktowość, zachwyt nad życiem, radość i optymizm, rozumienie i opanowanie emocji, dysponowanie własną mocą, cierpliwość, twórczość, moc kreacji, zgłębianie natury obfitości, zabezpieczenie materialne.

Działanie nieharmonijne:
Odrzucanie seksualności, brak przeżywania przy dużym temperamencie (wielu partnerów), nadużywanie seksu i uzależnienie od niego, silny popęd połączony z agresywnymi wyobrażeniami, niepewność i napięcie wobec drugiej płci, egoizm, nieumiejętność kreacji i stłumienie swoich twórczych możliwości, manipulacja innymi, agresja, krytykanctwo, brak odpowiedzialności, konfliktowość

Niedoczynność (lub zamknięty czakram):
Negatywne emocje: gniew, frustracja, urazy psychiczne, ponuractwo i pesymizm, stłumienie seksualności, oziębłość, brak popędu, brak ciepła i czułości, brak poczucia własnej wartości, nieśmiałość, niezdecydowanie, nie doprowadzanie spraw do końca

Objawy chorobowe dysharmonii:
Artretyzm, choroby narządów płciowych, impotencja, choroby przewodu moczowego, choroby krwi i układu limfatycznego.


Czakra splotu słonecznego [Manipura]
Czakra ta znajduje się ok. dwóch centymetrów powyżej pępka.
Kolorem tej czakry jest żółty.
Związana jest z wielką przyjemnością, pochodzącą z głębokiej świadomości własnego miejsca we wszechświecie. Czakra ta bezpośrednio wiąże się z życiem emocjonalnym człowieka. Jeśli czakram ten jest otwarty, człowiek ma głęboko spełnione życie emocjonalne, które go nie przytłacza. Kiedy jednak czakram jest otwarty, ale ochronna membrana wokół niego uległa uszkodzeniu, człowiek odczuwa nie kontrolowane, ekstremalne emocje. Mogą na niego wpływać źródła astralne.
Jeśli ośrodek jest zamknięty, człowiek blokuje swoje uczucia, może nawet nic nie czuć.

Często czakram ten działa jak blokada pomiędzy sercem a seksualnością. Jeśli są one otwarte, a czakram jest zablokowany, to będą funkcjonowały oddzielnie, inaczej mówiąc seks nie będzie połączony z miłością i vice versa.
Ośrodek splotu słonecznego ma wielkie znaczenie dla ludzkiej umiejętności tworzenia związków. Kiedy człowiek tworzy związek z innym człowiekiem, pomiędzy ich czakramami wyrastają więzy podobne do pępowiny. Im związek jest silniejszy, tym silniejsze i liczniejsze będą te więzy. Gdy związek dobiega końca, więzy rozłączą się powoli.
Zdrowie
- trzustka (insulina)
- jama brzuszna
- układ trawienny
- żołądek
- wątroba
- śledziona
- woreczek żółciowy
- wegetatywny system nerwowy
Działanie harmonijne:
Akceptacja siebie, poczucie własnej wartości i godności, spokój, harmonijne relacje z innymi, odczuwanie w sobie siły i światła, promieniowanie na otoczenie, przyciąganie tego, o czym się myśli, odczuwanie własnego miejsce we wszechświecie, zdrowy stosunek do ciała, zdolności medialne i uzdrowicielskie, harmonijne emocje
Działanie nieharmonijne:
Pracoholizm, nad aktywność, potrzeba władzy i kontroli nad światem, potrzeba uznania i bycia docenianym, poczucie niespełnienia, niska samoocena, niekonsekwencja, powierzchowność, trwonienie energii, napady złości, rozdrażnienie, kłótliwość.

Niedoczynność (lub zamknięty czakram):
Zagubienie, brak pewności siebie, brak poczucia indywidualności, brak dbałości o zdrowie, przygnębienie i zniechęcenie, blokady emocjonalne, dostrzeganie we wszystkim przeszkód, marudzenie, narzekanie, krytykowanie wszystkich i wszystkiego, plotkowanie, tłumienie pragnień i uczuć, brak spontaniczności, lęk przed nowym, nerwowość, oddzielanie seksu od uczuć, osamotnienie

Objawy chorobowe dysharmonii:
Mdłości, bóle i wrzody żołądka, zatrucia pokarmowe, zaburzenie trawienia, zaburzenia pracy wątroby, cukrzyca, bóle w jamie brzusznej.

Czakra serca [Anahata]
Czakra ta znajduje się na wysokości serca.
Kolorem jakim emanuje ta czakra jest zieleń (czasami z dodatkiem różu).

Przez ten ośrodek płynie energia połączenia ze wszystkim co żywe. Im bardziej jest otwarta ta czakra, tym większa zdolność kochania.

Czakram serca jest najważniejszym czakramem przy uzdrawianiu. Wszystkie energie przetwarzane przez czakramy płyną pionowym strumieniem energii poprzez korzenie wszystkich czakramów i do czakramu serca, zanim opuszczą ręce albo oczy uzdrowiciela. W procesie uzdrawiania serce przeistacza energię planu ziemskiego w energie duchowe i vice versa, umożliwiając korzystanie z nich przez pacjenta.

Zdrowie
- grasica (system immunologiczny)
- serce
- górna część pleców z klatką piersiową
- dolna część obszaru płuc
- piersi
- krew
- krążenie krwi
- skóra

Działanie harmonijne:
Promieniowanie naturalnym ciepłem, serdecznością i radością, współczucie, altruizm, gotowość do bezinteresownego niesienia pomocy, miłość bezwarunkowa, mądrość, kochanie i akceptowanie życia, miłość do natury, pozytywny stosunek do celów życiowych, wybaczanie

Działanie nieharmonijne:
Dawanie i pomaganie innym z oczekiwaniem wdzięczności i uznania, nieumiejętność brania i przyjmowania, opór i opancerzenie przed miłością, zaborczość, potrzeba posiadania drugiej osoby na własność, potrzeba kontrolowania, zmienność nastrojów, negatywny stosunek do świata i ludzi, upór i sztywność, opory przed zmianą, brak wybaczania.

Niedoczynność (lub zamknięty czakram):
Nadwrażliwość, podatność na zranienia, zależność od akceptacji innych, pozostawianie na utrzymaniu drugiej osoby, poczucie odrzucenia, użalanie się nad sobą, zazdrość wobec sukcesów innych, podatność na wykorzystywanie, pesymizm, czarnowidztwo, świat postrzegany jako wrogie i koszmarne miejsce, smutek i depresja, nieumiejętność kończenia spraw, skrajnie - chłód i znieczulenie

Objawy chorobowe dysharmonii:
Palpitacje i zaburzenia pracy serca, choroby krążeniowe, choroby płuc i oskrzeli, guzy piersi, schorzenia skóry, astma, alergia, bóle pleców i ramion.

Czakra gardła [Vishuddha]
Znajduje się na wysokości gardła.
Kolorem jakim emanuje jest niebieski.

Czakra ta pozwala brać odpowiedzialność za osobiste potrzeby. Noworodek zostaje przybliżony do piersi, ale musi ssać, by się nasycić. Ta sama zasada działa przez całe życie. Gdy człowiek dorasta, spełnienie potrzeb zależy coraz bardziej od niego samego. Osiąga dojrzałość i czakram pracuje prawidłowo, jeśli człowiek przestaje winić innych za niepowodzenia życiowe i zaczyna sam tworzyć to, czego potrzebuje i pożąda.

Gdy człowiek otwiera czakram gardła, stopniowo przyciąga coraz więcej pozytywnych wibracji, aż wreszcie jest w stanie brać tak dużo, że może utrzymywać ośrodek gardła w pozycji otwartej przez większość czasu.

Zdrowie:
- tarczyca
- gardło
- krtań
- kark
- szczęki
- tchawica
- struny głosowe
- przełyk
- oskrzela
- uszy
- ramiona

Działanie harmonijne:
Szczerość, otwartość, łatwość wyrażania siebie i swoich myśli, elokwencja, twórczość, ekspresja, kreatywność, asertywność i wolność, umiejętność przekazywania mądrości i wiedzy, umiejętność podejmowania decyzji, odpowiedzialność za własne myśli i za własne życie, ufność do wszechświata, zadowolenie z pracy, rozwijanie talentów.

Działanie nieharmonijne:
Nieprzemyślane działania, nadmierny intelektualizm, pełna kontrola zachowań, poczucie winy, lęki, maska stworzona ze słów i gestów, słowotok, dogmatyzm, sarkazm i lekceważenie innych, arogancja, współzawodnictwo, duma rekompensująca brak sukcesu, niecierpliwość i nieodpowiedzialność, nieustanne poszukiwanie nowych bodźców dostarczających przyjemności.

Niedoczynność (lub zamknięty czakram):
Małomówność, cichość, ścisk w gardle lub zduszony głos, lęk przed ludźmi, lęk przed porażką i krytyką, brak zaufania do własnej intuicji, nieumiejętność brania - przyjmowania, apatia, lenistwo, nieszczerość i bycie niegodnym zaufania, słabość wewnętrzna, rozpacz w wyniku niespełnienia, problemy w pracy, brak satysfakcji z wykonywanych działań, antypatie, nawyki, natręctwa.

Objawy chorobowe dysharmonii:
Choroby gardła i jamy ustnej, chrypka, jąkanie, powiększenie węzłów chłonnych, patologie tarczycy, napięcia w barkach, lęki.

Czakra trzeciego oka [Adjna]
Kolorem tej czakry jest indygo.
Czakra ta znajduje się na wysokości czoła, pomiędzy brwiami.

Ośrodek ten związany jest z umiejętnością wizualizowania i rozumienia koncepcji myślowych. Są to zarówno osobiste koncepcje rzeczywistości i wszechświata, jak i sposób, w jaki człowiek widzi świat i przewiduje jego reakcje. Jeśli czakra ta pracuje w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, człowiek doświadcza pomieszania pojęć albo tworzy nieprawdziwe i negatywne wyobrażenia wszechświata. Następnie na ich podstawie kreuje swój świat.
Jeśli natomiast czakra ta jest słaba albo zablokowana, człowiek nie potrafi myśleć twórczo, ponieważ ilość energii przepływająca przez ten ośrodek jest po prostu zbyt mała.

Zdrowie:
- przysadka mózgowa (zarządzanie wszystkimi pozostałymi gruczołami)
- twarz
- oczy
- nos
- mózg
- móżdżek
- centralny system nerwowy

Działanie harmonijne:
Zdolności umysłowe, umiejętność wizualizacji, praca z intuicją, otwartość na prawdy mistyczne, jasnowidzenie, przeczucia, prorocze sny, spontaniczne spełnianie się pragnień, myśli oparte na poczuciu mocy, duchowy wkład w życie innych, nie przywiązywanie się, błyskotliwe koncepcje, sprawna realizacja pomysłów i wizji, umiejętności analityczne, otwartość na pomysły innych.

Działanie nieharmonijne:
Racjonalizm, twardy rozsądek, ostra logika, brak fantazji i wyobraźni, izolacja, choroby psychiczne, negatywne wizje, chaotyczne koncepcje, tworzenie negatywnych idei, realizacja złych koncepcji i sukcesy w zupełnie nieprzemyślanych sprawach (przestępca), duma, autorytaryzm, dogmatyzm, manipulacja innymi, tworzenie intryg.

Niedoczynność (lub zamknięty czakram):
Materializm, pragmatyzm, brak wiary w świat duchowy, tracenie głowy w trudnych sytuacjach, zdominowanie przez emocje, zapominanie, kłopoty z koncentracją, pomieszanie pojęć, nieumiejętność twórczego myślenia, budowanie wizji i brak siły, aby je zrealizować, nieudolność, brak asertywności, nietolerancja, nieprzychylność, lęk przed odpowiedzialnością, wycofywanie się z życia.

Objawy chorobowe dysharmonii:
Zaburzenia neurologiczne, padaczka, choroby mózgu, ślepota i kłopoty ze wzrokiem, kłopoty z koncentracją i nauką, choroby kręgosłupa, bóle głowy.

Czakra korony [Sahasrara]
Kolorem tej czakry jest fiolet oraz perłowa biel.
Znajduje się na czubku głowy i otwiera się do góry.

Czakram ten związany jest z duchowością człowieka i integracją całej jego istoty - fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej.
Jeśli ten ośrodek jest zamknięty, to człowiek nie doświadcza łączności ze swoją duchowością.

Jeśli natomiast ta czakra jest otwarta, człowiek doświadcza duchowości na swój własny, bardzo indywidualny sposób. Jest to duchowość nie ograniczona poprzez dogmat i nie poddająca się łatwo słowom. To raczej stan bycia. Duchowość taka wykracza poza świat fizyczny i daje człowiekowi poczucie pełni, pokoju i wiary, a także poczucie sensu życia.

Zdrowie
- szyszynka
- kora mózgowa
- mięśnie
- kości

Działanie harmonijne:
Przeżywanie jedności z wszechświatem, poczucie przebudzenia, bliskość oświecenia, poznanie, niepodzielna jedność, otwartość na boskość, zaufanie do Boga, oddanie, poddanie się prowadzeniu.

Działanie nieharmonijne:
Życie w wyimaginowanym świecie marzeń, złudzenia, frustracje, perfekcjonizm, ucieczka od rzeczywistości, destrukcja i przygnębienie.

Relatywnie duże zamknięcie:
Oddzielenie od pełni bytu, strach, lęki, blokowanie innych czakr, brak zaufania do Boga, bezcelowość istnienia, ucieczka w choroby, strach przed śmiercią, brak wiary, zamknięcie na duchowość, niechęć do zjednoczenia z Bogiem, skrajny materializm, protekcjonalność, arogancja, zamknięcie na ludzi, nie komunikatywność, wyniosłość, wywyższanie się.

Objawy chorobowe dysharmonii:
Chroniczne zmęczenie, zaburzenia energetyczne, nadwrażliwość na światło i dźwięk, depresje natury duchowej, silne migreny.index | Inne | Opetanie, zniewolenie, zawladniecie | Mediumizm i channeling | Stany swiadomosci, rodzaje cial | Wampiryzm energetyczny | Klatwy, uroki, zle oko | Atak energetyczny | Czarownice/ Magowie | Voodoo | Sex astralny | Traktat o projekcji astralnej | Pytania z ezoteryki | Obrona przed czarną magią | Psychopatologia | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego